Udostępnij
613 0
Misie

Podczas Wigilii organizowanej dla krakowskich pracowników ochrony zdrowia, zaplanowanej na 20.12.17 r. w Hotelu Starym, odbędzie się zbiórka misiów dla pacjentów kardiologicznych oraz kardiochirurgicznych pozostających na święta w szpitalu.

Każdy z uczestników wigilijnej wieczerzy przynosi ze sobą misia. Pluszowe maskotki zostaną przekazane dzieciom oraz seniorom, a także wszystkim pacjentom przebywającym na oddziałach kardiologicznych oraz kardiochirurgicznych w Krakowie. Mają one symbolizować wygraną z chorobą, dawać nadzieję, a także pełnić rolę przyjaciela i towarzysza oraz dać ogromną radość, której brakuje chorym pacjentom w czasie przebywania w szpitalu na święta.

Lubimy misie bez względu na wiek, dlatego podarujmy wspólnie uśmiech, który wywołują wszystkim pacjentom – i dzieciom i seniorom!

Przebrani za Mikołajów lekarze, przedstawiciele Fundacji Serce Dziecka oraz Fundacji Cardiovascular Center Foundation będą rozdawać misie na oddziałach kardiologicznych i kardiochirurgicznych w Krakowie. Część maskotek trafi do pacjentów z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego, a także Collegium Medicum UJ, a pozostałe zostaną rozdane w innych szpitalach w Polsce związanych z Fundacjami.

Akcja ma na celu umilenie świąt najmłodszym i najstarszym, którzy z powodu choroby czują się samotni w czasie najbardziej rodzinnych świąt w roku. Pokazuje również, że działania lekarzy nie kończą się jedynie na salach zabiegowych czy w murach szpitala, ale wykraczają poza, pokazując tym samym empatię, zrozumienie i pamięć o swoich pacjentach.

Akcja organizowana jest przez Fundację Serce Dziecka oraz Fundację Cardiovascular Center Foundation przy współpracy z wybitnymi krakowskimi profesorami: Januszem Skalskim – kardiochirurgiem dziecięcym oraz kardiologiem Dariuszem Dudkiem.

Doniesienia Kardiologiczne są patronem medialnym wydarzenia.

Udostępnij
Artykuł w kategoriach

Dołącz do dyskusji


Treść na stronie do której próbujesz uzyskać dostęp jest przeznaczona tylko dla lekarzy. Proszę o odpowiedź na pytanie: Czy jesteś lekarzem?

Oświadczam, że jestem lekarzem

Powered by WordPress Popup